Haber

Diyarbakır’ın Hani ilçesine doğalgaz verildi.

Diyarbakır Hanı’nda 16 Eylül 2022’de başlayan doğalgaz çalışmaları kesintisiz devam ediyor.

Ana hat tamamlanana kadar kesintili olarak tankerlerle depolama tesisine taşınan doğalgaz, ilçedeki konutların yaklaşık yüzde 30’una verildi.

İlçedeki doğalgaz çalışmasının yaklaşık bir yıl içinde tamamlanması bekleniyor.

Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, gazetecilere yaptığı açıklamada, göreve başladığı günden bu yana ilçede çok sayıda yatırım yapıldığını söyledi.

“Projeler devam ediyor”

İnşası devam eden çok sayıda proje olduğunu belirten Lale, bunlardan bazılarının ilçe otogarı, hayvan barınağı, mahalle aydınlatması, atık su arıtma tesisi, hastane, millet bahçesi, havuz ve halı saha olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ilçelerine çok güzel hizmetler yapıldığını belirten Lale, bu hizmetlerin en önemlisinin doğalgaz olduğunu söyledi.

“Doğal gaz sorunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla çözüldü”

İlçelerinde doğalgaz ihtiyacı olduğunu belirten Lale, durumu bildirdikleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla doğalgaz sorununun hızla çözüldüğünü söyledi.

Lale, doğalgaz ana sınır çalışmalarının devam ettiği ilçede vatandaşların bir an önce bu hizmetten faydalanabilmesi için ulaşım hizmeti sunduklarını bildirdi.

Lale dedi ki:

“Doğalgaz projesi başlayınca biraz uzayacak denildi. Halkımız kışı soğukta geçirmesin diye biz de hızlıca doğalgazı ilçemize ulaştırdık. İnşallah doğalgazı da tamamen çekeceğiz.” ana borudan kısa sürede çıkıyor.Firmamız ilçenin tamamen doğalgaza kavuşması için çalışıyor.Geleceği hayal bile etmemiş.Ancak doğalgaz ilçemize geldikten sonra milletimiz Cumhurbaşkanımıza teşekkür etti. grup ve biz çok.”

“Bugünleri göreceğimize hiç inanmadık”

Merkez Çarşı Mahallesi’ndeki evine doğalgaz verilen Kübra Yılmaz, doğalgaz kullanmadan önce evlerini yeterince ısıtamadıklarını söyledi.

Yılmaz, doğalgazın temininde emeği geçenlere teşekkür etti. “Evimiz şu anda sıcak.”dedim.

Mensure Uçak ise doğalgazın ilçeye gelmesinden çok memnun olduklarını belirtti. “Bugünleri göreceğimize hiç inanmamıştık. Rabbim herkesten razı olsun, emeği geçenlerden razı olsun.”sözlerini kullandı.

kurehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu