Haber

Nancy Pelosi’nin eşine saldıran video paylaşıldı

YENİ ABD Temsilciler Meclisi eski Başkanı Nancy Pelosi’nin eşi Paul Pelosi’ye saldıran David DePape olayının görüntüleri paylaşıldı.

San Francisco Yüksek Mahkemesi, geçen yıl Paul Pelosi’nin San Francisco’daki evinde düzenlenen saldırıya ilişkin güvenlik kamerası görüntülerini ve 911’i arayarak olay yerine gelen polisin vücut kamerasından kaydedilen görüntüleri paylaştı.

Güvenlik kamerası görüntülerinde saldırgan DePape’nin elinde çekiçle Pelosi ailesinin konutunun kapısını kırdığı belirlenirken, saldırı anı polis kamerasında net bir şekilde görüldü.

Polisin vücut kamerasına yansıyan görüntülerde, Paul Pelosi’nin önce saldırganın elindeki çekici tuttuğu, polisin DePape’den çekici bırakmasını istemesi üzerine saldırganın “Aaa hayır” deyip bıçağı fırlattığı kaydedildi. tüm çekici gücüyle yaşlı adamın kafasına gerçeği.

Şoke eden görüntünün devamı ise Paul Pelosi’nin yerde baygın yatarken ve polisin saldırganı kelepçelemeye çalıştığı görüntüler oldu.

Söz konusu iki video kaydının yanı sıra, DePape’in tutuklanmasının ardından polisle yaptığı görüşmenin ve Paul Pelosi’nin DePape’in evindeyken yaptığı 911 aramasının ses kayıtları da paylaşıldı.

Görüntü ve ses kayıtlarının servis edilmesinin ardından basına açıklamalarda bulunan Temsilciler Meclisi eski Sözcüsü Nancy Pelosi, eşinin hayatı anlamına gelen “ölümcül saldırının görüntülerini izlemeyi düşünmediğini” söyledi.

Etkinlik

Şüpheli David DePape, 28 Ekim 2022’de yerel saatle 02:27’de Pelosi’nin San Francisco’daki evine girdi ve 82 yaşındaki karısı Paul Pelosi’yi kafasına çekiçle vurarak ağır şekilde yaraladı.

DePape’in hücumu sırasında “Pelosi nerede?” “Şimdi Nancy’yi bekliyoruz.” iddia edilmişti.

DePape’nin ABD’li bir hükümet yetkilisini hedef almaktan 20 yıl, karısına saldırmaktan ise 30 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceği belirtiliyor.

San Francisco’daki Yüksek Mahkeme, 3 Kasım’da görülen ilk duruşmada Nancy Pelosi’nin evine girip kocasını dövmek ve Temsilciler Meclisi Başkanı’nı kaçırmaya çalışmakla suçlanan zanlı DePape’nin kefaletle yargılanmasına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu