İçerik

Yeni kurallar belirlendi: Taklit kanallarına ‘engel’ şoku!

YouTube, hayran kanallarının kanal adlarında veya destekçilerinde hesaplarının odaklandığı şirketi veya sanatçıyı temsil etmediklerini açıkça belirtmelerini zorunlu kılmak için kimliğe bürünme yönergelerinde bazı değişiklikler yapmaya karar verdi.

Güncellenen yönergeler 21 Ağustos 2023’te yürürlüğe girecek.

ETKİ KANALLARINA İZİN VERİLMEYECEK

Şirket, hayran hesabı olduğunu iddia eden ancak aslında başka bir kanalmış gibi davranan ve içeriklerini yeniden yükleyen kanalların platforma girmesine izin verilmeyeceğini belirtiyor. Ayrıca diğer kanallarla aynı isme, avatara veya banner’a sahip, tek fark isme boşluk eklenmesi veya O harfi yerine sıfır konulması olan kanallara izin verilmeyecektir.

Kullanıcıların ayrıca bir kişinin adını ve manzarasını kullanarak bir kanal açıp diğer kanallara sanki o kişi tarafından yapılmış gibi yorum yapmasına izin verilmeyecek. Bu politikayı ihlal edecek başka bir davranış örneği, kanal açıklamalarında hayran hesabı olduğunu iddia eden ancak bunu kanal adında veya tanıtıcısında açıkça belirtmeyen kanalları içerir.

ORJİNAL KANALLARIN HAKLARI DAHA İYİ KORUNACAK

Bir blog yazısında şirket “Bu güncelleme, gerçek hayran kanallarının en sevdiğiniz içerik oluşturucuları tam olarak nasıl kutlayabileceğinizi bilmesine yardımcı olurken, aynı zamanda yepyeni içerik oluşturucuları onları taklit eden içerik ve kanallardan koruyacak. Bu güncelleme aynı zamanda izleyicilerin etkileşimde bulundukları ve takip ettikleri kanallar tarafından yanıltılmamasını ve içerik oluşturucuların adlarının ve adlarının yanıltılmamasını sağlayacaktır. benzerliklerinin uğursuz amaçlar için kullanılmamasını sağlayacaktır.”söz konusu.

YouTube’un geçmişte hayran hesaplarıyla ilgili katı bir politikası yoktu. Ancak yeni kurallarla artık hayran hesapları, kanallarının silinmemesi için aslında sadece hayran hesapları olduklarını beyan etmek zorunda.YouTube’un yeni politikası, bir kanalın veya bir kanaldaki içeriğin “reklamı yapılan mal ve hizmetlerin kaynağı”hakkında kafa karışıklığına neden olursa buna izin verilmeyebileceğini açıkça belirtir.

KAYNAK: HABER7

guroymakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu