Haber

Kimi karın altında halıyı yıkadı, kimi arabasını yıkadı

Kimi karın altında halıyı yıkadı, kimi arabasını yıkadı

BAYBURT – Bayburt’ta fırıncılık yapan Bünyamin Pala ve taksici Muhsin Söylemez, kar yağışı altında soğuğa aldırmadan araçlarının paspaslarını hortumla yıkayarak temizledi.

Fırıncı Pala, soğuğa aldırış etmeyen, yağan karı umursamadan, dükkanının önündeki fırının paspasını yıkadı ve tertemiz bir şekilde fırçaladı. Kar yağışının ardından depodaki halıyı kaldıran Pala, halının tozlu olduğunu görünce fırınına atmak istemedi. Havanın soğumasına ve çevredekilerin sözlerine aldırış etmeyen Pala, halıyı yıkamak için işe koyuldu.

Kendisini gören taksi şoförü Muhsin Söylemez, Pala’nın üzerinden hortumu alıp taksisindeki karı ıslatarak otomobil fırçasıyla temizlemeye başladı. Yoldan geçen vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Yine çevredeki esnaf Gökhan Özay, soğukta işlerini hızlı bir şekilde bitirebilmeleri için esnaf arkadaşlarının yardımına koştu.

Hortumu tutarak aracın temizlenmesine yardım eden Özay, “Yazın durdu kışın arabayı yıkamaya başladı. , maşallah.”

Fırından ekmek almaya gelen bir vatandaş, “Soğuk değil mi bu vatandaşlar ne yapıyor?” şu an sıfırın altında hava eksi 5 derece ama hiç soğuk değil hava çok sıcak değil bu vatandaş karların altına kilim yıkıyor yerdeki karı eritiyor bayburtlular alışmış Havalar soğudu” diyerek yüzlerinde gülümseme oluşturdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu