Haber

İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi ile Eczacıbaşı Evital uzaktan sağlık protokolü imzaladı

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi ile Eczacıbaşı Evital platformu arasında uzaktan sağlık hizmeti sunumuna ilişkin protokol imzalandı.

Dekanlıkta düzenlenen imza töreninde konuşan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. hastane.

Günümüz teknolojisi ile uzaktan sağlık hizmetlerinin değerli bir yere geldiğini anlatan Tükek, “İstanbul Tıp Fakültesi’nin değerli doktorları ile hastaları bir araya getirerek büyük bir ihtiyaca yönelik analiz yapılması amaçlanıyor. Ortaklaşa gerçekleştireceğimiz bu projede Eczacıbaşı Evital ile daha fazla hastaya hizmet verecek, hastanelerdeki kalabalığı bir nebze olsun azaltacak ve randevu alamayan hastalara ek bir fırsat sunmayı hedefliyoruz. İstanbul Tıp Fakültesi gibi değerli bir sağlık akademisinin hizmete girmesiyle önümüzdeki dönemin değerli bir parçası olacak, hız kazanacak ve yaygınlaşacaktır.” dedi.

Eczacıbaşı Evital Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Emin Fadıllıoğlu, kurum olarak İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi ile işbirliği yaptıklarını kaydetti.

Evital kullanıcılarının Türkiye’nin en köklü tıp fakültesinde görev yapan sağlık profesyonelleri ile online olarak görüşme imkanı bulacağını anlatan Fadıllıoğlu, şöyle konuştu:

“Hekimlerimiz uzaktan sağlık hizmeti verirken, hem çalışma programlarını hem de kayıtlarını bağımsız bir lokasyon oluşturarak zamandan ve hızdan tasarruf edecekler. Sağlık tahlili arayanları bir araya getirmek için bireylerin sağlıklı yaşam yolculuğuna katkı sağlamaya devam edeceğiz. ve sağlık analizi sunanlar.”

Daha sonra Prof. Dr. Tufan Tükek ve Dr. Projeye ilişkin protokol Emin Fadıllıoğlu tarafından imzalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu