Haber

İskenderun’da kuvvetli rüzgar; Depremzedelerin çadırları yıkıldı

KAHRAMANMARAS merkezli depremlerin etkili olduğu Hatay’ın İskenderun ilçesinde patlak veren şiddetli rüzgarda çadırlar yıkıldı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, gün içerisinde kuvvetli rüzgarın etkili olacağını belirterek, çatının uçması, ağaç ve direklerin düşmesine karşı çevredekilerin dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Hatay’da gece saatlerinde başlayan rüzgar etkisini artırarak devam ediyor. İskenderun’da, Kahramanmaraş merkezli depremde evleri yıkılan ve hasar görenlerin meskenlerinin bulunduğu çadırların bir kısmı, saatte 30 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle yıkıldı. Devrilen çadırlardaki eşyalar da sağa sola savruldu. Depremin ardından çadırları rüzgarda yıkılanlar çadırlarını ve kıyafetlerini kurtarmaya çalıştı.

GECE SAATLERİNE KADAR DEVAM EDECEK

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü de rüzgarın gece saatlerinde etkisini artırarak devam etmesini beklediklerini belirterek, İstanbul’da uçuşan çatı, ağaç ve direk devrilme gibi aksiliklere, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi. Hatay, Mersin ve Adana’nın kıyı kesimleri.

haber-pazarcik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu