Haber

Bursa Uludağ’da bulunan cesedin detaylı otopsisi İstanbul’da yapılacak.

Bursa’da Uludağ’ın eteklerinde bulunan ve 1 Haziran’dan bu yana kayıp olan “Otçu Kadri” lakaplı Kadri Fidan’ın cenazesi, detaylı otopsi için İstanbul’a gönderilecek.

Fidan’ın oğlu Serkan Fidan, Bursa Adli Tıp Kurumu önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, cenazenin şu anda Bursa Adli Tıp Kurumu morgunda olduğunu ve belgelerin hazırlanmasını beklediklerini söyledi.

Cenazenin İstanbul’a gönderileceğini belirten Fidan, “Burada herhangi bir işlem yapılamaz. Burada detaylı otopsi yapılmıyor. Detaylı otopsi İstanbul’da yapılacak. O yüzden cenazeyi İstanbul’a gönderecekler. Bize bilgi verilecek.” ne zaman bitecek ama şu anda pek bir şey bilmiyoruz.” “Bulduğuna sevindik, en azından artık bir mezarı olacak. Umarım cinayet falan değildir. Kendi doğal sebepleriyle ölmüştür.” dedi.

Babasının cesedinin bir vatandaş tarafından, kaybolduğu söylenen noktaya yaklaşık 2 saat uzaklıkta Uludağ’ın zirvesinde bulduğunu anlatan Fidan, şöyle konuştu:

“Bulan kişi jandarmaya haber verdi. Polis de gitti. Cesedi buldular. Bulduktan sonra beni aradılar. ‘Cesed bulduk ama babanız olup olmadığını bilmiyoruz’ dediler. . Gelip onu tanımlamanız gerekiyor.’ Bunun üzerine Adli Tıp Kurumu’na geldim, kimliğini tespit ettim, kimliği zaten elimdeydi. “Kaybolma süreci bizim için çok zorlu bir süreçti. Yine de bulunmasına sevindik. Onun hayatta olmasını hep bekliyorduk ama öldüğünü de biliyorduk. En azından bir mezarı olur.”

Fidan, otopsinin ardından naaşın Bursa’daki Ahmetpaşa Mezarlığı’na defnedileceğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu