Haber

Belarus Cumhurbaşkanı Lukashenko: “Ukrayna bize saldırmazlık paktı imzalamamızı teklif etti”

Belarus Devlet Lideri Alexander Lukashenko, Ukrayna tarafının kendilerine bir saldırmazlık paktı imzalamayı teklif ettiğini söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği saldırının ardından Belarus ordusunun Rusya’nın yanında savaşa girip girmeyeceği tartışılırken, Belarus Devlet Lideri Aleksandr Lukashenko’dan ilginç bir açıklama geldi. Belarus hükümeti üyeleriyle bir araya gelen Lukashenko, Ukrayna’nın kendilerine saldırmazlık paktı imzalamayı teklif ettiğini ancak Ukrayna’daki aşırılık yanlılarını eğitmeye devam ettiğini söyledi. “Hazırlanıyorlar ve silahlanıyorlar. Polonya ve Litvanya akıllarını kaçırmışlar. Buna neden ihtiyaç duyduklarını anlamıyorum. Bu yüzden sert tepki vermemiz gerekiyor. Hem havada hem de sınırlarımızda yeterince sorunumuz var.”

Batı’nın Belarus planlarından vazgeçmediğini ve Ukrayna’da aşırılık yanlısı silahlı grupları eğitmeye devam ettiklerini sözlerine ekleyen Lukaşenko, “Beyaz Rusya planlarından vazgeçmediler. Ukrayna’da aşırılık yanlılarını eğitmeye devam ediyorlar.” – MİNSK

kemahhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu